Testujemy elektrycznego Nissana [Aktualizacja]

17 marca 2022
MKS Krosno testuje kolejny autobus elektryczny. Tym razem jest to 26-osobowy Nissan, wyposażony w baterie o pojemności 40 kWh, pozwalające na przejechanie ok. 110-130 km. Autobus posiada wszelkie udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi.

Testowany w Krośnie autobus jest w 100% elektryczny, niskopodłogowy i dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością.

Łącznie może pomieścić 26 pasażerów, w tym 15 na miejscach siedzących. Dzięki umieszczeniu siedzeń bokiem do kierunku jazdy 13 miejsc siedzących jest dostępnych z poziomu niskiej podłogi.

Autobus wyposażony jest w rampę umożliwiającą wjazd do pojazdu osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim lub osoby z wózkiem dziecięcym.

Autobus posiada układ napędowy Nissan e-nV 200 o mocy 80 kw / 109KM. Zaletą pojazdu jest to, że odzyskuje on też energię dzięki układowi rekuperacji, ładując baterie podczas hamowania lub zjazdu ze wzniesienia.

Dodatkowo autobus został wyposażony w panele fotowoltaiczne, które ładują dodatkową baterię 8 kWh zasilającą systemy pojazdu i klimatyzację.

[Aktualizacja]

UWAGA: W dniach 21 i 22 marca 2022 r. (poniedziałek i wtorek) w godz. 13.00 - 19.00 autobus będzie kursował na linii A.

 


MKS Krosno testuje kolejny autobus elektryczny. Tym razem jest to 26-osobowy Nissan, wyposażony w baterie o pojemności 40 kWh, pozwalające na przejechanie ok. 110-130 km. Autobus posiada wszelkie udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi.
wróc do listy aktualności