Nowe autobusy SOLARIS URBINO 9LE ELECTRIC wyjechały na linie

19 kwietnia 2024
Po dokonaniu niezbędnych czynności przygotowawczych, w piątek 19.04.2024 r. trzy nowe autobusy elektryczne marki SOLARIS wyruszyły z zajezdni, aby obsługiwać regularne linie komunikacyjne

Solaris Urbino 9 Electric może zabrać na swój pokład 57 pasażerów, z czego 27 na miejscach siedzących, w tym 8 miejsc dostępnych jest z niskiej podłogi bez progów poprzecznych. Niska podłoga jest dostępna od przodu pojazdu aż po drugie drzwi. 

Autobusy mają silnik centralny Siemens o mocy 230 kW. Zasięg na jednym ładowaniu wynosi ok. 280 km.

Nowe pojazdy wyposażono w system zliczania pasażerów, wielofunkcyjne kasowniki, system zapowiedzi głosowej, bileterkę, ekrany LED i LCD, system monitoringu, bezprzewodowy internet, gniazda USB oraz klimatyzację. 

"Elektryki" będą obsługiwały kursy na liniach: "0", "1", "10", "E" i "G".

Nowością w Solarisach są kasowniki, które w odróżnieniu od stosowanych w starszych typach autobusów posiadają czytelny, dotykowy wyświetlacz LCD. 

Zamontowane są 2 rodzaje kasowników:

  • KRG-8 - w kolorze pomarańczowym, które obsługują Krośnieńską Kartę Miejską oraz Krośnieńską Kartę Mieszkańca, jak również umożliwiają skasowanie biletów papierowych zakupionych np. w biletomatach,
  • KRG-11 - w kolorze żółtym, który oprócz obsługi kart miejskich i kart mieszkańca dodatkowo umożliwiają zakup biletów jednorazowych oraz czasowych w formie elektronicznej (bez wydruku) przy pomocy zbliżeniowej karty płatniczej lub telefonem obsługującym technologię NFC. Kasowniki te zlokalizowane są w środkowej części autobusów.

Szczegółowa instrukcja obsługi nowych kasowników dostępna jest TUTAJ

Szczegółowy opis zakupu biletów przy pomocy zbliżeniowej karty płatniczej dostępny jest TUTAJ

 

 


Po dokonaniu niezbędnych czynności przygotowawczych, w piątek 19.04.2024 r. trzy nowe autobusy elektryczne marki SOLARIS wyruszyły z zajezdni, aby obsługiwać regularne linie komunikacyjne
wróc do listy aktualności