Kolejne nowe autobusy we flocie MKS Krosno

18 kwietnia 2019
W ostatnich dniach na zajezdni MKS Krosno przy ul. Fredry 1A pojawiło się 8 nowych autobusów marki AUTOSAN typ M12LF „SANCITY 10LF”.

Są to autobusy klasy MIDI o długości całkowitej 10,50 m, posiadają napęd spalinowy spełniający wymogi normy EURO 6. Autobusy posiadają trzy drzwi i są całkowicie niskopodłogowe. Wyposażone są w elektroniczny system informacji pasażerskiej i monitoring wizyjny.

Pierwszy autobus rozpoczął regularne kursowanie w środę 17.04. Kolejne wyruszą jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

Autobusy zostały zakupione przez Gminę Miasto miasto w ramach projektu pn. "Rozwój transportu niskoemisyjnego na obszarze Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Krosno", który realizowany jest  dzięki  środkom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa V. Infrastruktura komunikacyjna - Działanie 5.4 Niskoemisyjny transport miejski.

 

 


W ostatnich dniach na zajezdni MKS Krosno przy ul. Fredry 1A pojawiło się 8 nowych autobusów marki AUTOSAN typ M12LF „SANCITY 10LF”.
wróc do listy aktualności