Dzień Bez Samochodu - 22.09.2023

19 września 2023
Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Mobilności odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj energię”.

Jak co roku w dniach od 16 do 22 września odbywa się Europejski Tydzień Mobilności. To kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 r., której celem jest jest zachęcenie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków transportu: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu. Miasta włączają się w inicjatywę zmiany przyzwyczajeń mieszkańców na bardziej przyjazne środowisku i zdrowsze dla nich samych przez organizowanie m.in. różnorodnych happeningów i konkursów.

W piątek 22 września 2023 r. w ramach Dnia Bez Samochodu przejazdy autobusami MKS Krosno będą BEZPŁATNE dla wszystkich pasażerów.

Akcja zorganizowana na zlecenie Gminy Miasto Krosno.


Tegoroczna edycja Europejskiego Tygodnia Mobilności odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj energię”.
wróc do listy aktualności